Iniciatíva: Biela bodka, alebo symbol konca nezmyselnostiam.

Autor: Ján Bereš | 18.10.2020 o 20:02 | (upravené 18.10.2020 o 20:09) Karma článku: 3,12 | Prečítané:  105x

Protest.   Nezodpovedané otázky.   Kde je problém?   Ako na to?   Ako to vidím?   Ako zjednotiť ľudí?   Symbolická biela bodka za tým všetkým.

 

 

Protest.

Včera 17.10.2020 bol v Bratislave protest proti vláde. Noviny tvrdia, že to bol protiprávny protest. Ja si myslím, že bol načas nahlásený, akurát politici si vymysleli, že zakážu zhromažďovanie ľudí a potom sa môžu ľuďom vyhrážať.

 

Ľudia stáli, skandovali, hanlivo aj vtipne, spievali hymnu.

 

Nik nevystúpil, nič sa nedialo a tak začali výtržnosti. Denník SME písal, že demonštranti provokovali. No neviem, iba robili bordel. Keď však postavili policajtov medzi demonštrantov a úrad vlády, tak lietali fľašky, kamene a palice. Nikto to neorganizoval, nebol žiaden dialóg.

 

Čakal som nejaký prednes nejakého organizátora, ale to vraj nebolo možné, pretože už to bolo protiprávne a tým pádom by mohol byť za to zodpovedný.

A to bola škoda.

 

Vidieť však to auto s tým delom, ako skoro zrazilo pána, čo kľačal pred ním na zemi, nebolo mi všetko jedno. Keď to potom začalo striekať do ľudí, začala mi duša plakať.

 

Okrem pár ultras to bol podľa mňa mierumilovný protest, samozrejme mohol byť viacej organizovaný. Ale to delo bolo podľa mňa už cez čiaru.

 

Ľudia nadávali policajtom aj policajtkám a pýtali sa ich, či sa nehanbia, či je to pre nich v poriadku, že idú proti ľuďom.

 

Policajti však nemôžu inak. Sú to mladí ľudia čo nemajú inú prácu, zatiaľ asi ani vlastný názor a tak zatiaľ slepo plnia rozkazy. Ich z toho viniť nemožno.

 

Nezodpovedané otázky.

Chcel by som napísať že poďme do zbrane, lebo toto už nie je celkom demokratické, ale pero je vraj lepšie ako meč. Poďme teda všetci blogovať a písať o tom všetkom. Poďme natáčať videá a pýtať sa otázky. Ale keď začneme všetci písať a blogovať, iba z nás všetkých spravia oficiálnych bláznov.

 

Písať môžeš, nič z toho. Hovoriť môžeš, ale nič z toho. Demonštráciu nemôžeš, alebo môžeš, ale aj tak nič z toho.

 

Nehrniem sa do politiky, som len sedlák, síce s doktorátom, ale len hrdý sedlák.

 

Stále si myslím, že politika je svinstvo a teraz sa mi to potvrdzuje čím ďalej tým viac.

 

Hrniem sa však do ľudskosti.

 

Nezodpovedané otázky sa stále kopia a odpovede neprichádzajú. Ozaj sú všetky vlády tak zmanipulované, alebo sú tam len neschopní ľudia, ktorí kukajú len na svoje vrecká?

 

Ako sa liečia vyliečené prípady?

Aké čísla používame v štatistikách?

Je nelogické a neefektívne zatvárať celý ekonomický sektor s výhovorkou, že chránime ľudí.

ARD odvyslielalo reportáž o prázdnych nemocniciach v Nemecku.

Televízia stále omieľa to isté dokola, akoby všetky ostatné choroby vymizli.

 

Kde je problém?

Všetci chceme zmenu. Ale akú? Urobíme nové voľby, a máš tam ďalších hajzlov, ktorí len prehodia kabáty a stoličky.

 

Problém je však v tom, že obyčajný človek (nemám na mysli OĽaNO), ale takého bežného človeka, ktorý sa ráno budí a maká, aby večer mal dať čo do úst… tak taký človek nemá veru žiaden čas na to, aby sa zamyslel.

 

Nejdem, lebo ani neviem ísť do detailov, ako viesť krajinu. Nie som na to kvalifikovaný, ale ja osobne vidím problém v charaktere človeka ako takého.

 

Dám to na príklade:

V Topoľčianskom okrese je priemerná mzda okolo 600 – 800 Eur. Nech je to 1000. Ale sú aj ľudia, čo zarábajú 500. Ak chceš bývať sám, hypotéku Ti nedajú, ale povedzme, že sa to nejako podarí, splátky na dom, či byt. Jedlo, auto, mobil, a nejaká tá zábava…

Neušetríš.

Ale povedzme, že sa predsa len podarí odložiť 50 mesačne.

Za rok máš 600, za desať 6000, za sto 60000.

Tak si nútený žiť vo dvojici, alebo s rodičmi, alebo kradneš, alebo dve roboty, alebo vyhráš…

 

Ako je možné, že niekto dokáže v Blave v politike zarobiť zopár miliónov?

 

Dobre… Inak.

Máme vyše 5 miliónov obyvateľov.

Nech pracujú len 2.

Keď mi každý pracujúci človek dá jedno euro, tak mám dva melóny na účte.

Nikomu nebude predsa chýbať jedno euro.

 

Keď budem programátor a napíšem program, ktorý si stiahne zopár miliónov ľudí, tiež budem milionár.

Politici však berú tie peniaze ľuďom bez ich zvolenia a potom nejako prepierajú. A potom vlastnia vily, fabriky, zahraničné sídla, lukratívne pozemky atď.

 

Rád by som hackol počítačovo systém a každému zlodejovi zobral peniaze, ktoré poctivo nakradol a vrátil ich ľuďom, ale newim ako na to. Donedávna som si myslel, že jediný spôsob je prevrat. Ale tie peniaze a majetky sú zrejme tak uložené, že to nie je možné ani dokázať. Ale keď sa to dá ututlať, aby sa to nedalo nájsť, nejako by sa to malo dať aj odtutlať.

 

Mala by existovať legálna cesta nadobudnutia majetku. Ak nie je, mal by to byť dostatočný dôkaz a malo by to byť v právomoci niekoho, možno ľudu, aby sa to dalo jedincovi odňať.

 

Celoplošné testovanie ľudí za 40 miliónov eur. Legálna cesta? Firma z Trnavy, asi premiérov kamarát to vybaví, zarobí na tom možno jeden, dva, päť, desať??? miliónov.

Legálne.

Kamošovi premiérovi dá malý obnos. (za ktorý by som ja už nemusel dva životy robiť).

Všetko je legálne.

Ale nie čestné.

Toto je asi jedným slovom korupcia.

 

Tá sa deje na viacerých úrovniach, či už je to tým, že zoberieš objednávku pre mesto, alebo nejakú zahraničnú firmu z okolia a vyberieš kamarátovu firmu.

Alebo dáš doktorovi obálku, aby Ťa prednostne liečil a dal najlepšie lôžka.

 

Je fajn myslieť na seba a svoju rodinu, pokiaľ to nie je v rozpore s nejakou morálkou. Zamýšľam sa však nad tým, že keď sme boli mladí, pozerali Vinetou, skorumpovaní zloduchovia nám boli vždy proti srsti. Vždy sme všetci nadržiavali indiánom. Tak kde sa stala zmena a ľudia zabudli na svoje hodnoty?

 

Keď sa na to pozrieš zo spirituálneho hľadiska, nič nie je ani dobré, ani zlé a všetko je tak ako má byť. Ak sa uzákoní povinné očkovanie, dúfam, že sa ja toho nedožijem, budeme kontrolovateľní ako ovce. Pozrite si film In Time s Justinom Timberlakom. Tak budeme kapať ako ovce… no a čo? Nám to už potom môže byť jedno.

 

Myslím však že zmena možá je, ale musí prísť zmenou charakteru ľudí.

 

Ako na to?

Defenestrácia politikov? - prídu iní.

Nápravné zariadenia pre nich? - oklamú nás pri výstupných testoch.

 

Ja verím v to, že svet sa budí do lepšieho zajtrajšku.

 

Myslím si, že začiatkom by mala byť protikorupčná asociácia, totálna priehľadnosť systému. A keď to nie je, voľačo nie je v poriadku.

Neustále sa pýtať, kto na tom zarobí a podávanie pravdivých a celých informácií.

 

Vrátiť nakradnuté naspäť ľuďom, nie štátu, ale ľuďom.

 

Chodia po nete konšpiračné teórie, niektorým sa veriť dá, niektorým nie. Je však fajn sa stále pýtať. Zohľadňovať čo najviac aspektov.

 

Preto si myslím, že to, čo sa u nás deje, nie je v najlepšom záujme ľudí. A keď to tak nie je, treba sa pýtať, či je to iba slovenské, alebo je to medzinárodné. Ak je to medzinárodné, má potom význam zostávať v únii? Neslúži to len na to, aby sme boli ovládaní niekým tretím zo zahraničia a fondy, čo k nám idú potom idú rozkrádaním do vrecák politikov?

 

Môže únia diktovať akú plodinu budeme sadiť? Môžu potom páliť zásoby slovenskej pšenice, lebo jej je veľmi veľa a nespĺňa nejaké kritériá? Budeme ekonomicky potom na tom ozaj tak zle, keby sa odpojíme? Na toto neviem odpovedať, všetci tvrdia, že musíme byť v únii. Ale majú pravdu, alebo si chcú len vrecká plniť?

 

Ako to vidím?

Jednostranné spravodajstvo o korone, strašenie ľudí, obhajovanie opatrení, modifikácie ústavy slúžia iba na manipulovanie ľudí.

Nechcem používať strach na manipuláciu, toto sa dialo počas volieb. A ako nás všetci varovali pred nájazdmi moslimov… teraz už nechodia?

Možno je to prestrelené, ale v Taliansku som v novembri roku 2019 započul demonštráciu proti invázii. Krátko na to tam udrela korona. Odvtedy som o utečencoch nepočul.

Teda?

Stále chodia, akurát že ich už neriešime?

A keď sa teda dnes rozkrádajú milióny zo slovenského rozpočtu, nebudeme si ich všímať, lebo korona je prioritnejšia.

Ešte raz by som sa opýtal, že kto na tomto získa?

Je to len pár miliónov zisku z testov? Následne z očkovania...

 

Ako zjednotiť ľudí?

Zmena nepríde kým všetci nebudú spolu. Problém je však v tom, že nie sme si istí tým, čo je byť spolu a čo vlastne chceme?

Sloboda pohybu? Sloboda podnikania? Slobodné čo?

Komu veriť?

Iste že radšej si pozrieme rozkošné zvieratká na YouTube, možno zahromžíme na konšpiračné teórie, zavrieme notebook, a ideme spať, či do roboty.

 

Rúškam nikto neverí, lebo nedostávame žiadne odpovede. Prednes premiéra pred kamerou je viac ako trápny, je to síce len človek, ale Ou Nou mňa vždy rozosmeje. Prečo nemal rúško pri tom krásnom prednese?

Zatváranie podnikov je devastujúce.

Každý má inú motiváciu robiť zmeny okolo seba.

 

Protest nefungoval, lebo obyčajní ľudia sa boja ísť do miest, boja sa vo vlastných kanceláriách sedieť bez rúška, lebo potrebujú peniaze a nevedia, či aj ich podnik o chvíľu nebude nutné zavrieť.

Chýba dialóg.

 

Možno máme aj pár politikov, ktorí chcú ísť proti opatreniam, ale radšej budú ticho, lebo sa chcú zohriať na miestečkach najdlhšie ako sa len dá.

 

Možno neveria tomu, že ľudia majú toho ozaj už po krk a možno ich treba len nejako popchnúť.

 

Symbolická biela bodka za tým všetkým.

 

Idem si zostrojiť bielu bodku z papiera, biely kruh s priemerom asi 6-10 cm, pripnúť ho na kabát, tričko pomocou špendlíka ako symbol konca nezmyselnostiam. Lebo ozaj neviem ako to všetko zastaviť, aby zase pravda raz zvíťazila, aby policajti išli s ľuďmi, aby sme mali druhú nežnú revolúciu rozumu.

 

Perom to očividne stále nejde a keby aj áno, stále nevieme kto stojí s nami.

 

Biela bodka môže znamenať symbol pre opozičných politikov dostatočné percento ľudí, ktorí chcú zmenu ale už neveria, že majú hlas…

 

P. Bukovský navrhoval nosiť rúška s krížikom, ako protest proti nezmyselným opatreniam. Zatiaľ som videl len jedno.

 

Bodka môže byť na kabáte stále.

 

A neviem ako robí prevrat, alebo puč v krajine, ale pokiaľ nebudú asi novinári tlačiť, pokiaľ sa ľudia budú báť vyjsť do ulíc a pokiaľ toto vymývanie mozgov bude pokračovať, tak sa nič nepohne.

 

Politická cesta je tuším takáto:

Navrhujem vo vláde vyjadriť nedôveru vo vládu Matoviča a odvolať ho.

Navrhujem zostrojiť protikorupčné oddelenie.

Totálnu priezračnosť politických aktivít.

Dialóg.

Riešenia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?